Ozubnicová železnice

 

Výchozí bod – nádraží Kořenov. Při návštěvě Kořenova by žádný turista neměl vynechat návštěvu ozubnicové železnice Tanvald – Harrachov, která je v tomto ohledu raritou v ČR. Dnes již sice původní ozubnicové lokomotivy nahradily stroje s adhézním pohonem, ale projížďka po této trati stojí rozhodně za to.

 

Paseky nad Jizerou

 

Obec sousedící s Kořenovem v katastru Rejdic, známá především z Raisových Zapadlých vlastenců. Určitě stojí za návštěvu Krkonošské muzeum, za zhlédnutí stojí i zdejší kostel. V zimě je obec vyhlášeným střediskem sjezdového lyžování.

 

Harrachov

 

Známé horské rekreační středisko. Zde se nabízí prohlídka pivovaru spolu se sklářskou dílnou, kde z ochozu shlížíte přímo na výrobu foukaného skla. V Harrachově nabízí projížďku výletním vláčkem, který Vás vyveze až nahoru k můstkům, odkud je z vyhlídkové plošiny nádherný výhled na celý Harachov.

 

Jablonec nad Nisou

 

Okresní město vzdálené od Kořenova 20km, proslulé především sklářským a bižuterním průmyslem. Ve městě se nachází plavecký bázen s dvěma tobogány a dalším množstvím vodních atrakcí – vhodný výlet v případě špatného počasí. Z Kořenova je do Jablonce n.N. velmi dobré autobusové spojení.

 

Liberec

 

Krajské město od Kořenova vzdálené 30km, s poměrně dobrým autobusovým nebo vlakovým spojením. Liberec nabízí výlet na Ještěd, jeden vodní bazén s tobogánem a množstvím dalších vodních atrakcí, dále Centrum Babylón, které krom aquacentra nabízí spoustu dalších možností vyžití. Při návštěvě Liberce doporučujeme navštívit i zdejší ZOO, které patří mezi nejlepší v ČR a také velice pěknou botanickou zahradu.

 Návrat zpět

Domů www.korenov.cz