TURISTIKA KOŘENOV A OKOLÍKořenov a jeho okolí skýtá velké množství turisticky zajímavých míst vhodných k návštěvě. Na této stránce Vám nabídneme několik tipů na výlet.

 

Obec Kořenov

 

Za zhlédnutí stojí rozhodně kostel v Příchovicích, kaplička v Tesařově. Pro vyžití ve večerních hodinách nebo za špatného počasí je možná návštěva bowlingu na Tesařově. Vedle stojící bývalý motorest, po rekonstrukci nabízí omezený počet míst v plaveckém bazénu. V obci samotné je velká nabídka běžeckého a sjezdového lyžování. V létě je zde spousta cyklotras, na kterých se postupně vylepšuje značení a zvětšuje se jejich provozovaná délka – ve finále by to mělo být přes 200km značených tras(o lyžování i cyklotrasách najdete na našich stránkách podrobné informace). Je zde také množství turistických značených tras a jelikož mapový systém je v obci poměrně hustý, tak není třeba se obávat zbloudění. Jinak celá obec Kořenov nabízí skoro 30 restauračních zařízení a spoustu penzionů...

 

Štěpánka

 

Jedno z turisticky nejzajímavějších míst v obci – rozhledna Štěpánka, leží v katastru obce Příchovice ve výši 959 m.n.m. Při dobrém počasí je rozhled do širokého okolí – jsou vidět celé Krkonoše spolu s nejvyšší horou ČR Sněžkou, Český ráj s kopci Tábor a Kozákov, Bezděz – za opravdu dobré viditelnosti lze zahlédnout i Máchovo jezero, vidět je i Ralsko, dále máme před sebou Ještěd, část Lužických a celé Jizerské hory. Povídá se, že byla dříve za dobré viditelnosti vidět i Praha, ale to dnes těžko někdo může potvrdit.

 

Osada Jizerka

 

Tato malebná, kdysi sklářská osada, se nachází až u samých hranic s Polskem. Určitě stojí za návštěvu pro svoji malebnost s dosud neposkvrněnou čistou přírodou a rašeliništmi. V zimě nabízí Jizerka přímo ráj pro běžkaře – výborné je její spojení Jizerskou magistrálou se známým střediskem Bedřichov – pro zdatnější lyžaře krásný celodenní výlet. Před několika lety byl nově otevřen i turistický hraniční přechod Jizerka – Orle, který můžete využít k návštěvě našich severních sousedů v letních, ale i v zimních měsících.

Pokračování najdete zde

Domů www.korenov.cz