1

Téma: Sběrné koše na komunální odpad na Horním Polubném

Dobrý den,
zajímalo by mne, jak bude OÚ řešit situaci kolem sběrných míst určených pro pytle SKS . Myslím si, že se situace pomalu začíná vyhrocovat. Místní obyvatelé řádně platí za svoz odpadu, většina z nich má vlastní polenici. Co se týče chalupářů a majitelů penzionů, restaurací,.. to tak zřejmě není, nebo produkují více odpadů, než dostanou přidělených pytlů  firmy SKS. Ano, možná, že si můžeme říci, že je lepší, když odpad vyhodí u sběrného místa, než někde v lese. Ale toto přeci není argument. Zajímalo by mne , kolik finančních prostředků vynaloží OÚ za úklid kolem sběrných míst a následnou likvidaci pytlů , které nejsou od firmy SKS a ostatního odpadu, který je u sběrných míst . Sám ze své praxe vím, že likvidace komunálního odpadu není laciná záležitost. Řešení tohoto problému, bych možná měl, ale to bych nerad publikoval zde.
Děkuji za odpověď,    s pozdravem Aleš Dokulil

2

Re: Sběrné koše na komunální odpad na Horním Polubném

Dobrý den,

o situaci, kterou popisujete, a která se děje především na Polubném u bývalé Slavie (v jiných místech obce také, ale v podstatně menší míře) víme a snažíme se toto řešit. Nechci nyní na tomto místě říci přesně, co v tomto podnikáme, ale přijali jsme jistá opatření (a další chystáme), jak odhalit původce "černých" pytlů. Rád se s Vámi sejdu a vyslechnu, jaká opatření by jste navrhoval Vy. K tomuto ještě jedna poznámka - vyzýval jsem k tomu několikrát v minulosti i v našem Zpravodaji - je potřeba, abychom se do tohoto problému zapojili všichni, neboť nás všech se to finančně dotýká - je třeba, v případě, že uvidíme, že někdo ukládá na sběrná místa "černé" pytle, aby toto nahlásil buď na obecní úřad nebo městské policii. Zaručuji každému anonymitu. Že toto funguje, jsme se mohli přesvědčit nedávno, kdy byl jeden původce ukládání "černých" pytlů právě na Polubném odhalen.
Co se týče vynaložených finančních prostředků, tak každé pondělí se odpadky většinu pracovního dne zaobírají dva pracovníci obce.