1

Téma: Stav komunikací v obci

Dobrý den
Již několik let se pokaždé po zimě poptávám na stav silnic v obci.
A pokaždé dostávám stejnou odpověd, že je děláno vše pro jejich opravu.
Letos poprvé byla použita v zimním období kamenná drť na obecních komunikacích.
Chtěl jsem vědět kdo to objednal a kdo zajistí její uklid.
Bylo mi zděleno že za to může krajská správa silnic která se stará o komunikace v obci.
Zajímalo by mě, zda má obecní zastupitelstvo možnost na tuto instituci nějakým způsobem tlačit aby došlo k nápravě škod ,které tato ( údržba ) způsobila.
Když ještě na Velikonoce, není tato drť ze silnic odstraněna, že není možné  pro prašnost omýt okna na domech a že je po příkopech všude kamení, tak to je skutečně krásné vizitka naší obce pro hosty našich hor.
Děkuji Svoboda

2

Re: Stav komunikací v obci

Dobrý den pane Svoboda,
je třeba rozlišovat obecní komunikace a komunikace v obci, které patří krajské správě.Úklid některých komunikací v majetku krajské správy proběhl minulý týden. Ve čtvrtek jsem celou část na území Polubného reklamoval u p.Hanče z krajské správy (Příchovice, které uklízel pro krajskou správu ADOS byly v pořádku), který se mnou všechny špatně uklizené úseky projel a přislíbil nápravu. Co se týče obecních komunikací, tak ty budou uklizeny příští týden firmou ADOS. Dříve to bohužel není možné, protože firma je zatím plně vytížena úklidem komunikací pro krajskou správu, která svými prostředky také vše nezvládá. Nevím jak je zvykem v obci nebo městečku, kde bydlíte Vy (neboť v naší obci trvale hlášen nejste), ale u nás se úklid komunikací snažili zajistit do 1.května.

3

Dobrý den
Žádám Vás zda by nemohl někdo zasypat díry na cestě od penzionu Poezie k lyžařskému vleku Bavorák. Tato cesta je poničená jak vloni nákladní auto s vlekem naváželo drť za Obecní úřad. Děkuji Horák L

4

Dobrý den pane Horák,
cestu opravíme.

5

Tímto bych chtěl poděkovat Obecnímu úřadu a zvlášť panu místostarostovi za opravu cesty mezy  penzionem Poezie a  lyž. vleku Bavorák  oprava byla provedena rychle a kvalitně . Tomuto se říká zázraky na počkání .  Ještě jednou děkuji L. Horák

6

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda-li již nemáte nějakou novou zprávu o opravě "nádherné" silnice z motorestu na Polubný?
Děkuji Štěpánková

7

Dobrý den paní Štěpánková,
včera jsem mluvil o této komunikaci z cestmistrem. Krajská správa údržby komunikací počítá opět pouze se zalepením děr. Opětovně budeme jednat s krajským úřadem o generální opravě zmiňované komunikace. Ale začíná mi to připomínat boj s větrnými mlýny...
Stanislav Pelc

8

Chata Tučňák moc děkuje za rychlou opravu cesty , kterou nám odnesly deště :-)

9

Dobrý den, dnes po 14 hodině jsem podal podnět v místě konajícímu strážníkovi u radaru, ohledně znečistěné vozovky na hlavní silnici mezi obecním úřadem a školou. V tu dobu nikdo vozovku nečistil.  Zajímalo by mne, jak bylo s podnětem naloženo.
S pozdravem Přemysl Klenor

10

Dobrý den,
podnět byl předán stavbyvedoucímu odpovědnému za průběh stavby, byla přislíbena náprava.

11

Dobrý den,nevím jestli jste si toho také všimli,ale letošní údržba hlavní silnice od Desné je daleko horší než v předchozích letech.Jezdíme s dcerou denně do zaměstnání a nikdy nevíme,jak dojedeme domů.Včera večer bylo od Desné snad 15 stojících kamionů,z nichž některé byly skoro napříč,takže se dalo projet jen tak tak.Jeden z kamionů tam stojí již třetí den,nebylo by dobré s tím něco dělat?

12

Dobrý večer,
snažíme se to řešit, pan starosta právě včera vznesl stížnost na špatnou sjízdnost této komunikce na Krajskou správu a údržbu silnic, která má tuto komunikaci na starosti. Pokud se situace bude nadále opakovat vyvoláme jednání s vedením KSSLK.

13

Dobrý den,

dne 8.2.2012 byla podáná stížnost občanů na stav zimní údržby krajských silnic k rukám starosty MU Desná v J.H., starosty OU Kořenov a řediteli KSSLK Jablonec nad Nisou. Stížnost podepsalo 137 občanů z Černé Říčky, Souše, Horního Polubného a Kořenova a požadujeme o svolání veřejného zasedání za přítomnosti ředitele KSSLK nikoli cestmistra. Stav silnic je v některých místech zoufalý a je namístě tlačit správce komunikace k účelnému nakládáni s rozpočtem na údržbu.

Zlepšení údržby v této sezóně již asi nebude, ale jedná se hlavně o zimu příští a tu další.

Pro zlepšení podmínek zimní údržby je nuto docílit:
zákazu parkování na silnici v zimním období (Černá Říčka - Horní Polubný - Kořenov most)
zákaz vjezdu kamionům na silnici Desná - Kořenov - Harrachov v případě, že je sníh na silnici

Všem občanům za podpisy děkujeme

14

Dobrý den
Chci touto cestou poděkovat za podání stížnosti na KSSLK Jablonec nad Nisou.
Protože to, co cestáři předvedli v sobotu dne 12.2.2011 v obci  Polubný  směrem od Kořenova ke kostelu, kdy za začátkem obce Horní Polubný rozfrézovali ujetou vrstvu sněhu a posléze se ji marně snažili odhrnout traktorem, hraničí se zdravím rozumem.
To že cesta po jejich zákroku je mnohem hůře sjízdná, ale ještě tuto akci provedli v sobotu, kdy je provoz na této komunikaci největší.
Proto vítám každou činnost která snad povede k nápravě současného stavu
Děkuji Svoboda

15

Dobrý den pane Svoboda,
byla nejen odeslána stížnost na KSSLK, ale několikrát jsme i osobně jednali s představiteli KSSLK. Poslední osobní jednání proběhlo minulý pátek u nás na úřadě. Se mnou byla přítomna i sl.Slavíková. Představitelé KSSLK na naši stížnost ohledně sjízdnosti komunuikací Černá Říčka - Kořenov a Polubný - Tesařov reagovali tím, že nám bylo vysvětleno, že komunikace na Horní Mísečky je ještě v podstatně horším stavu, než výše jmenované, takže se jim jeví sjízdnost těchto komunikací jako dostatečná - již tento argument, který jsem nebyl v žádném případě schopen akceptovat, vypovídá o přístupu KSSLK k řešení našich problémů. Poté následovalo Vámi zmiňované sobotoní "fézování" těchto komunikací, které probíhalo mezi střídajícími se turnusy ubytovaných. Připadlo mi to jako nashcvál, protože s vozidlem frézujícím vozovku se dalo vyhnout pouze poté, co vozidlo zastavilo, stáhlo frézu a zajelo ke krajnici. Tento manévr trval zhruba 2 minuty. Takže si asi všichni umí představit, jak probíhal provoz a kolik toho asi mohla fréza udělat. Na úterý 20.2. je svolána již druhá schůzka starostů Mikroregionu Tanvaldsko s představiteli KSSLK do Tanvaldu. Budememe opět požadovat nápravu a zlepšení zimní údržby. Protože to, co letos předvádí KSSLK při údržbě zimních komunikací nikdo z nás z minulosti nepamatuje.

16

Dobrý den,jezdím z Příchovic do práce již 20 let,ale takou cestu jako dnes jsem ještě nezažila.Jela jsem do Velkých Hamrů/10km/ hodinu!Katastrofální údržba hlavní silnice,zapadlé kamiony.To neexistuje nic,čím by se to dalo zlepšit?Na co platíme drahý benzín, silniční daň,dániční známky?!!
Tak když to nejde s krajskou správou,někdo je jim nadřízený,tak žádám představenstvo obce,ať se obrátí na nadřízený orgán.
Proč nejsou zastaveny kamiony dokud silnice není ucpaná?Prosím žádejte dopravní policii o včasný zásah.

17

Dobrý den
Chci se jen optat , kdy a zda vůbec , dojde k uklidu komunikací v obci od kamenné drti.
A jako již každý rok, jak to vypadá s opravou komunikace z Kořenova do Polubného.
Děkuji Svoboda

18

O úklidu komunikací jednáme s Krajskou správou komunikací od minulého týdne. Pokud vše dobře dopadne, tak by mělo by se uklízet příští týden. Co se týká komunikace Kořenov - Polubný, tak máme jednání na Krajském úřadě dne 15.května, ale dle předběžných informací jsou  na opravu komunikací  minimální peníze, takže uvidíme.

Naposledy upravil: Stanislav Pelc (2012-04-29 15:27:26)

19

Dobrý den,
chci se zeptat proč se opravuje hlavní komunikace v Kořenově, která je podle mého názoru ve výborném stavu, zatímco např. silnice mezi Kořenovem a Polubným je strašná..
Děkuji.  Tomek

20

Dobrý den,

komunikace AI/10 patří ředitelství silnic a dálnic. Komunikace Kořenov - Polubný, která je opravdu v "hrůzném" stavu, patří krajské správě silnic, která se bohužel k opravě již několik let (ponašem každdoročním urgováním opravy) staví způsobem, že na podzim zalátá ty nejhorší díry a to je vše. Dle informací, které zatím máme, tak ani v letošním roce nemá krajská správa dostatek financí na důkladnou opravu této komunikce.

Naposledy upravil: Stanislav Pelc (2012-06-06 05:44:20)

21

Dobrý den
Pan Tomek položil správnou otázku a odpovědí je stále stejná věta že silnice patří krajské správě silnic.
Je jisté že na komunikace II a III třídy, kterých na Liberecku je celkem 599 km, je určitě nedostatek financí.
Je však potřeba říci, že je potřeba rozlišovat tyto komunikace také podle zatížení.
Konkrétně silnice Kořenov - Polubný je jako přístupová komunikace na osadu Jizerka zatížená o sezóně a o víkendech velice silně.
Nejde tak ani o místní obyvatele. Ty si na ničení aut už v podstatě zvykly nebo jezdí jinudy.
Ale hlavně o návštěvníky a turisty. Pokud chceme aby tato část hor byla i nadále jednou z nejvyhledávanějších v Jizerských horách, je potřeba tuto opravu provést co nejrychleji.
Nebo se k nám tito návštěvníci nebudou chtít znovu vracet, protože již tak někteří činí.
S přáním hezkého dne
Svoboda

22

Ano pane Svoboda, máte pravdu - odpovědí je a bude, že tato komunikace je ve vlastnictví Krajské správy libereckého kraje. A pokud tento na opravu komunikace finance neuvolní, tak komunikace opravena nebude. Jinak s Vaším názorem naprosto souhlasím a věc takto vždy prezentuji při jednáních o opravě této komunikace. Měl jsem mít o tomto dnes jednání s náměstkem Seppem  ale bylo přeloženo na pondělí. O výsledku jednání budu na tomto místě informovat.

23

Dobrý den, pochopil jsem, že oprava silnice mezi Kořenovem a Polubným je zatím v nedohlednu. Co jsem ale zatím nepochopil je, proč se opravuje silnice v Kořenově, kterou není třeba opravovat.

24

Opravu komunikace v Kořenově si objednalo Ředitelství silnic a dálnic, kterému tato komunikace patří - tam je tedy třeba směřovat tento dotaz.

25

Hezký den
Tak jako každé jaro, dotaz na opravu komunikace s Kořenova na Polubný, pokud se tomu, co zbylo po zimě dá ještě říkat komunikace.
A ještě jedna otázka , uklid posypového materiálu po zimě se letos nekoná?
Děkuji Svoboda