1

Téma: Fyzické napadení p. Doležalem

Dne 28.1.2012 v 10,30 hod.  byl fyzicky napaden náš host pan D.M. místním občanem, panem Jiřím Doležalem, Kořenov č.p. 614 a to z důvodu, že mu měli naši hosté naházet na  cestičku sníh. Pan Doležal pana D.M. povalil na zem a dvakrát ho udeřil pěstí do obličeje  až mu natrhl a pohmoždil celou pravou stranu obličeje, horní  ret a dáseň v ústech.

Celá událost se odehrála kolem 10,00 hod.,  když naši hosté nakládali své věci do auta, které parkovalo u silnice na Polubný a připravovali se k odjezdu domů.  Pan Jiří Doležal přistavil své stříbrné auto zn. Octavie před vozidla hostů (v podstatě blokoval provoz na silnici), s tím, že neodjede dřív, než mu odklidí sníh z jeho cesty. Hosté říkali, že s nahrnutým sněhem nemají nic společného, jelikož tato hromada je od velké frézy,  která rozšiřovala silnici.
Viz. Foto: http://zelvak859.rajce.idnes.cz/dolezal , je zcela zřejmé, že tvrdý a napěchovaný sníh se nedá naházet lopatou, ani malou frézou, ale tu hosté neměli k dispozici.

Pana Doležala toto tvrzení nijak nezajímalo a dále trval na svém. Pan D.M. pak naznačil, že tedy panu Doležalovi vypustí jednu pneumatiku, aby také nemohl odjet a sehnul se jako by ke kolu jeho auta.  Pan D.M. byl skrčen ve dřepu. V tomto okamžiku pan Doležal k panu D.M. přiskočil, využil toho, že D.M.  byl v podřepu, povalil ho na zem a pěstí ho začal tlouci. Na pomoc D.M. přišla jeho asi 12-ti letá dcera a jeho kamarád. Nebýt jejich pomoci, tak by pan Doležal pravděpodobně s útokem nepřestal. Následně byla zavolána hlídka Policie ČR, která celou záležitost řešila.
Zde je nutno uvést, že trocha sněhu –prašanu na cestu od nás opravdu spadla, tu jsem osobně frézou a lopatou dne 27.1.2012 asi v 15,00 hod. z cesty pana Doležala vyházel a toto jsem šel  osobně říci jeho manželce, paní  Vlastě Doležalové, která mě sdělila, že si nemám dělat žádnou starost, že je všude tolik sněhu, že to musíme vydržet. Bohužel, ani toto včasné oznámení nezabránilo tomu, aby pan Doležal napadl neoprávněně naše hosty. Osobně mohu říci, že je to již několikátý závažný prohřešek pana Doležala proti občanskému soužití, kdy byla volána hlídka policie ČR.

2

Re: Fyzické napadení p. Doležalem

Píši ohledně incidentu pana Doležala. Tady na horách platí nepsané pravidla, které normální lidi dodržují. Patří sem např. jízda autem , na lyžích , které jsou už i písemně doporučovány pro chování na horách.Vyhazování sněhu má také nepsané pravidla, nehází se sníh někomu na cestu ,parkoviště , apod. Dá to práci a je třeba nedělat nikomu naschvály.Tady na horách nemáme v lásce pražáky, protože oni si myslí, že jim všechno patří.Zkuste v Praze někomu něco udělat , aby se to dotklo jeho soukromého majetku a uvídíte.Neschvaluji postup pana Doležala, nebyl jsem u toho, ale  jestli byl vyprokován , tak se není čemu divit.

3

Re: Fyzické napadení p. Doležalem

Také mam souseda Pražáka je nechytřejší , nejmoudřejší  a tak mi dokonce traktorem hrabe sníh na můj pozemek , samozřejmě při jarním tání mi voda zničí veškeré terénní úpravy které jsem horko těžko vybudoval a které pak znovu opravuji.  Již jsem mu to dvakrát říkal ale vždy na mne koukal jako jojo a nic. Proto si myslím že řešení pana Doležala je sice svérázné ale značně účinnější . L. Horák

4

Re: Fyzické napadení p. Doležalem

Musím reagovat na výše uvedené příspěvky.
Pan Wagnecht ani pan Horák asi dosti pozorně nepřečetli můj příspěvek. V příspěvku je jasně uvedeno, že trochu sněhu, který mě k p. Doležalovi spadl, nebo spíše odfoukal vítr, jsem vyfrézoval a vyházel lopatou, zbylý sníh tam naházela silniční fréza a nikoliv „pražáci“, jak uvádějí oba pisatelé. V mém příspěvku jsem ani jednou neřekl, že hosté byli z Prahy, a předpokládám, že i při pečlivém čtení se nedá usuzovat o nějakých naschválech. To leda že by silničáři naschvál házeli sníh ze silnice na sousední pozemky. A to se pak máme na co těšit, když jde pan Doležal vzorem. Všem pečlivým čtenářům přeji hezký den, Petr Klesal

5

Re: Fyzické napadení p. Doležalem

Musím se ještě ozvat, pro Vás to bylo trochu sněhu, ale když se to pak opakuje ,tak je toho sněhu najednou dost.Dobře nebyli to pražáci , tak byli asi krajánci a ti jsou podobní.Pana Doležala museli hodně naštvat , když takhle jednal.

6

Re: Fyzické napadení p. Doležalem

Nedá mi to nevyjádřit se k této xenofobní diskuzi na účet Pražáků. Jsem původem z východních Krkonoš, pak se rodiče přestěhovali do Prahy, nyní bydlím skoro deset let v Kořenově, jsem či nejsem Pražák? Bydlel jsem v tom velkém městě několik desítek let a tam jsem poznal mnoho velice slušných a vzdělaných lidí, kteří mohou být kdekomu příkladem. A také znám takové, kteří bydlí v Horní Dolní, adresu firmy mají v Praze, na svém autě vozí pražskou značku a chovají se příšerně, jsou to Pražáci??? Závěrem, slušní lidé žijí všude i v Praze, neslušní lidé žijí všude i zde…

7

Re: Fyzické napadení p. Doležalem

Dobrý den,žiju tady na Příchovicích už víc jak 40let.Tak myslím,mám dost zkušeností s návštěvníky našich hor.Hlavně s jejich CHOVÁNÍM.Pražáci nebyli nikdy oblíbení pro svůj přezíravý postoj k místním,ale znám na druhou stranu dost lidí z Prahy,se kterými se dá vyjít za každé situace.
Takže není to o tom,odkud ten člověk je,ale jak se tady chová.Měl by se chovat jako na návštěvě,ohleduplně k místním.Neboť většinou nemá ani ponětí,jakou dá práci úklid sněhu,když stále padá a padá.Myslí si,teď jsem přijel,udělejte všechno pro mé pohodlí,uhněte z cesty,připravte mi parkoviště,stojím v prostředku cesty,tak vy počkáte až si naložím....
Panu Doležalovi se nedivím,že se rozčílil,té práce se sněhem letos bylo fakt hodně.

8

Re: Fyzické napadení p. Doležalem

S paní Karbanovou musím souhlasit.Jsem tady v Kořenově naplavenina a žiju tady něco málo přez rok ale "lufťáci" a nejen Pražáci mně taky sejřej.Parkujou kde se jim zachce a nemluvím o odpadcích,vůbec je nezajímá že některé kontejnery jsou na pet lahve nebo karton a narvou tam igelitky s komunálním odpadem,nebo komunální odpad dají do různých pytlů jen né do těch obecních a odhazují je kde se jim zachce a ve finále to odnesou zase jen místní páč Obec musí zdražit poplatky za komunální odpad protože náklady na likvidaci odpadků po "lufťákách" jsou velké.
Pana Doležala plně chápu.

Standa S.

9

Re: Fyzické napadení p. Doležalem

Je mi smutno. Do Kořenova jsme se přistěhovali v r. 1951, byly mi 4 roky. S nostalgií vzpomínám. Ještě byly v provozu rašelinové lázně a u nich park se skleníkem, houpačkami, ruským kuželníkem, stolním tenisem. Kolem potoka chodili chlápci, co měli na drátěném kroužku napíchané pstruhy. Nad lázněma v lese bylo jezírko, u kterého byla hrána Rusalka (zda ochotnicky, či profesionálně nevím) Divadlo v přírodě se hrávalo v lese za nádražím směrem doleva. U Cutisinu byl Hotel. Tam se hrávalo každou středu kino, bývalo narváno. Jiné dny se tam cvičilo, tuším, že za Slavoj.  Ještě kousek níž byl most, na kterém stávali polští pohraničníci. Tam se měnil špek za igelitové pláštěnky. Ještě kousek  od toho bývala benzinová pumpa, kterou spravoval pan Hrubý, než ho kamarádi celníci nezbalili a následně poslali do Polska budovat Varšavu za to, že si dovolil na polské straně utrhnout pár hub na břehu Jizery. Za benzinovou pumpou byly dva skokanské můstky. Při závodech tam vyhrával gramogon  a lidmi se to tam jen hemžilo. Také nechci zapomenout na domeček u lázní, ve kterém nám dětem bylo hráváno loutkové divadlo. Kořenov 6 roků po válce žil fotbalem, tancovačkama a dobrýma mezilidskýma vztahama. Rekreanti i domácí se scházeli na domácích bálech u gramofonu a vína z rybízu. Každý  přinesl, co doma měl.
Když v létě naši sušili seno a na nebi se objevil mráček, se samozřejmostí přiběhly sousedky s vlastníma hráběma, aby pomohly zachránit seno před deštěm.
V Kořenově bydlívali hodní lidé, kteří se měli rádi. Bývalo normální, že když šel turista cestou, na které ho  přepadl děšť, otevřel Kořenovák okno a pozval ho dál, než se déšť přežene.
To jste mi Kořenováci zkazili iluze. Já myslela, že se tam mají lidé stále rádi.

Naposledy upravil: alcago (2012-03-15 00:56:02)

10

Re: Fyzické napadení p. Doležalem

Pro alcago.Hezké počteníčko.V Kořenově jsem naplavenina a žiju tady krátce ale to co píšete bylo dříve normální i na jiných vesnicích né jen tady na horách,jenže doba se zmněnila tak nějak k horšímu a mnozí hledí jen na sebe což je velká škoda.

Standa S.

11

Re: Fyzické napadení p. Doležalem

Dobrýden, opravdu jste to napsala hezky, taky si pamatuji  Kořenov z těchto let. Kapitalismus nám přinesl i svou tvář, už to není co bylo za socialismu.

12

Re: Fyzické napadení p. Doležalem

Stopařovi a Wagnechtovi děkuji za poklonu.
Přidávám slova pana Suchého:"Proč se lidi, nemaj rádi...?" Když se měli rádi krátce po válce, proč se nemají rádi 22 let po tzv. demokracii?