1

Téma: Pomoc v nouzi

Dobrý den,
v podvečer Štědrého dne bych se chtěl s Vámi podělit s poměrně smutnou zkušeností, která se mě dnes stala.
Vlastníme objekt nedaleko hotelu Motorest, ke kterému vede cesta ze silnice vedoucí na Polubný. Dnes (23.12.2011 v 18.30) k nám na cestu vjelo omylem auto. Mladý pár lidiček z Prahy, kteří se rozhodli v Kořenově strávit Vánoční svátky. Řidička svůj omyl zjistila v podstatě okamžitě, nicméně všechna kola jejich auta již byla na naší zasněžené cestě. Jelikož je cesta dosti ve svahu, tak řidička nemohla vycouvat a nešlo ani pokračovat dál v jízdě.
Doběhl jsem pro lano, které jsme uvázali za zapadlé auto s tím, že počkáme na silnici až pojede nějaké větší auto, či traktor, aby auto vytáhl. Po chvíli jsme viděli za zatáčkou blikat  oranžová světla a vzápětí se ukázal posypový vůz mercedes, na který jsme mávali a ukazovali lano. Řidič nijak nereagoval a dál pokračoval v jízdě na hlavní silnici. Na křižovatce se však otočil a jel zpět k nám. V tuto chvíli jsme se všichni zaradovali, že pochopil, že jsme v nouzi a potřebujeme pomoci. Tento radostný okamžik však trval jen do chvíle, kdy nám na naší žádost o pomoc odpověděl, že to není jeho práce tahat auta z louky a že při porušení pracovních povinností mu hrozí finanční postih. Nutno dodat, že se jednalo o couvnutí jeho nového posypového mercedesu asi o 8 metrů. Takovou to reakci od řidiče obecního mercedesu jsme nečekali a zůstali stát jako opařeni a nevěřícně na sebe shlíželi. Na koho se má člověk obrátit o pomoc, když ani zaměstanec obce, do které jedou hosté na dovolenou nepomůže....................
Auto je stále zapadlé na cestě a hosté musí doufat, že zítra, na Štědrý den snad natrefí na vstřícnějšího řidiče, který bude ochoten v nouzi pomoci. (hosty neznám a ubytování jsou u sousedů)
S přáním hezkého prožití svátků Vánočních Petr Klesal

Naposledy upravil: Petr Klesal (2011-12-26 10:55:01)

2

Re: Pomoc v nouzi

Dobrý den pane Klesal,
prověřím zda se opravdu jednalo o obecní auto, protože tuto komunikaci Obec neudržuje. Údržbu komunikace zajišťuje Krajská správa silnic. Na údržbu používá také mercedesy. Nemáme ani sypač, pouze pluh. Pokud se opravdu jednalo o obecní auto, tak s řidičem promluvím.

3

Dobrý den pane Pelci,
děkuji za rychlou odpověď, zda se nejednalo o obecní auto, tak se omlouvám. Nicméně jsem chtěl poukázat na lidský přístup spojený se strachem o svoje zaměstnání. Snahou přesně dodržovat pracovní nařízení někdy vedou k úplnému "odlidštění" od okolí.
Dále bych zde chtěl poděkovat panu Karbanovi, který bez problémů pomocnou ruku nabídl.
hezkého ježíška všem čtenářům těchto stránek
Petr Klesal

4

Dobrý den,
dnes jsem mluvil s řidičem obecního vozu a ubezpečil mě, že se v žádném případě nejednalo o naše vozidlo. Na této komunikaci udržuje sjízdnost posypový vůz s pluhem firmy ADOS z Harrachova ( nasmlouván od KSSLK ).
Luboš Marek

5

Dobrý den pane Klesal,
pokud zde zveřejníte příspěvek do diskuze a dostanete na něho odpověď, tak by bylo vhodné ponechat ho v původní podobě a neupravovat ho k obrazu svému (vaše úprava dnes v 8.25 hod.)
Luboš Marek

6

Dobrý den,
omlouvám se, nechtěl jsem vrhat špatné světlo na obecní vůz mercedes, vrátím příspěvek do původní verze.
Petr Klesal

Naposledy upravil: Petr Klesal (2011-12-26 10:55:37)