1

Téma: Dotaz

Dnes t.j. 13.12.2015 jsem se se svým otcem zúčastnil jízdy historicky prvním vlakovým přímým spojením mezi Libercem a Sklářskou Porebou, kterého se zúčastnil, jak sám hejtman Libereckého kraje Martin Půta, tak i poslanec Poslanecké sněmovny PČR JUDr. Lukáš Pleticha a další zástupci z okolních obcí .
Očekával jsem zde účast vedení obce či někoho ze zastupitelů. Myslím si, že i pro obec Kořenov je toto spojení důležité pro rozvoj turistického ruchu. Zástupci vedení obce Kořenov by se měli  takovýchto akcí, kterých není moc účastnit. Bylo mi smutno, že při takovéto příležitosti jsme s otcem a panem Václavem Mrázkem  byli na nádraží v Kořenově sami.
Děkuji za Vaši odpověď. Aleš Dokulil

2

Re: Dotaz

Dobrý den,
měli jsme na tento den delší dobu dohodnuté požehnání nového požárního vozidla. Termín se bohužel časově trefil přesně do jízdy tohoto prvního vlaku. Vlakový termín se neustále měnil z důvodu nepřipravennosti Poláků, kteří toto rozhodli definitivně až minulý týden.

Stanislav Pelc

3

Dobrý den pane Pelc
Jen info ohledně zimní údržby. Nevím kdo ji dnes zajišťuje na komunikacích v obci, ale příjde mi zvláštní, že v hustém sněžení projede pluh a provede posyp (pravděpodobně KSSLK) a za pět minut jede traktor který veškerý posyp odhrne zase stranou. Asi chyba komunikace. I když si myslím že v hustém sněžení je posyp drtí asi celkem zbytečný.
Hezký den S.

4

Dobrý den pane Svoboda,
pokud se toto opravdu stalo, tak je to špatně. Bylo by dobré upřesnit čas a místo, kde se toto stalo, abychom mohli informovat KSSLK. Jinak s Vámi souhlasím, že za sněžení by se opravdu sypat nemělo.
Stanislav Pelc