1

Téma: cesta na Štěpánku

Vážený pane starosto, zastupitelstvo,
mám chalupu v Rejdicích 34 let a přesto, že jsme náplavy, mám to tady moc ráda. Možná k tomu přispělo, že jako mladá jsem byla na brigádě sázet stromky na Hvězdě. Lesníkem tam byl pan Mazánek. Nám děvčatům se moc líbil.
Problém, se kterým se na Vás obracím, je zákaz vjezdu na Štěpánku. Je mi 76 let a bohužel na Hvězdu z Příchovic nedojdu (ale nejsem handicapovaná). Když jedu s rodinou na oběd, tak musíme k Čápovi nebo na Prdeček, ale na Hvězdu je omezení, kterému nerozumím. vzhledem k tomu, že už po 17h je to možné. Nevím proč není povolení vjezdu pro návštěvníky restaurace. Cítím se omezena.
Předem děkuji za vysvětlení

Ludmila Jiravová

Naposledy upravil: jiravova (2015-10-08 08:47:52)

2

Re: cesta na Štěpánku

Dobrý den paní Jiravová,

omezení vjezdu na Hvězdu bylo přijato z důvodu zklidnění provozu na této komunikaci a vytvoření jakési klidové zóny, na níž turisté, navštěvující rozhlednu Štěpánka, nemusejí neustále uhýbat projíždějícím vozidlům. Kdyby byl na dodatkové tabulce u zákazu vjezdu umožněn vjezd návštěvníkům restaurace, tak by zákazová značka ztratila smysl. Takovéto omezení v turistických lokalitách je u nás i ve světě naprosto běžné - věnuji se mnoho let aktivní turistice, takže mám s tímto osobní zkušenost. Omlouvám se za pozdní reakci, ale byl jsem na dovolené.

Stanislav Pelc

3

Re: cesta na Štěpánku

Vážený pane starosto,
děkuji za Vaši odpověď a vysvětlení. Opravdu by bylo trapné, kdyby se zdatní turisté museli vyhýbat seniorům, kteří by chtěli jet na Hvězdu.

S pozdravem

L. Jiravová