1

Téma: Parkování pro návštěvníky údolí Jizery

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda by se mohlo na pozemku Polubný, kat. č.  1088/21 zřídit parkoviště pro návštěvníky údolí Jizery.
V jarních a letních měsících se plocha okolo našeho domu a příjezdová cesta stává velkým parkovištěm. Máme ztížený příjezd a parkování, větší auta mají zcela znemožněný příjezd.  Nedostane se sem zásobování, popeláři a nedostali by se sem ev. ani hasiči či záchranáři. Loni autobus, který měl odvést děti ze Sport ski, musel dokonce celou cestu až na hlavní couvat! Přivolaná MP nic nevyřešila.
I z tohoto hlediska by bylo vhodné, aby naše MP sem v toto období (květen až září, kdy je pěkné počasí) zajížděla pravidelně a neukázněné řidiče usměrňovala či sankcionovala.  Především je do těchto míst zakázaný vjezd a parkování na takto úzké vozovce také není povoleno. Zákaz vjezdu je umístěn špatně, měl by být již na začátku cesty u hlavní silnice.
Není cílem návštěvníky úplně odehnat, proto navrhuji výše uvedené řešení. Parkoviště na pozemku obce by mohlo být zpoplatněno a peníze by mohly být použity např. pro fotbalový oddíl nebo na opravu mostku přes Jizeru.

2

Re: Parkování pro návštěvníky údolí Jizery

Prosím o informaci pane Pelc, zda jste kontaktoval pana Pažouta z KRNAP, jak jsme se dohodli.
A zda bude možné umístění informačních tabulí o parkovišti u fotbalového hřiště. Děkuji

Naposledy upravil: Klenor (2014-07-05 12:19:44)

3

Dobrý den pane Klenor,

kontaktoval jsem Správu Krnap. Dle jejich sdělení bylo Rozhodnutí o umístění značky v místě, kde stojí, provedeno se souhlasem chat Pohoda a Sport ski. Rozhodnutí bylo vydáno na celé Krkonoše jako celek, takže z jejich strany je změna velice složitá. Dohodl jsem se s nimi na postupu, kterým by bylo možno situaci změnit, ale bude to zdlouhavé - budu Vás informovat. Informační tabule o parkovišti u fotbalového hřiště nejsou problém, ale pochybuji, že se tím zamezí současné situaci na komunikaci vedoucí k Vašemu objektu. O tomto jsem jednali i na posledním zasedání zastupitelstva.
Stanislav Pelc

4

Dobrý den pane, děkuji za informaci, ale já jsem s KRNAP nikdy o této značce nejednal...