1

Téma: TENISOVÁ ŠKOLA KOŘENOV

Protože zde v Kořenově vyrostl krásný tenisový kurt, bylo by hřích ho patřičně nevyužít. Jsem ochoten věnovat svoje zkušenosti a vést zde tenisovou školu pro děti jako dobrovolný trenér. Trenérem jsem byl 20 let, z toho 15 let ve vlastní tenisové škole a klubu.

2

Re: TENISOVÁ ŠKOLA KOŘENOV

Tenisová škola zde v Kořenově započala fungovat pod mým vedením koncem letošního května. Měl jsem velkou snaha začít hned po odtání sněhu, bohužel náborový leták, který měl vyjít v dubnovém zpravodaji, vyšel s textem pro toto období až v červnovém vydání... I přes toto selhání se mi podařilo dostat informaci k rodičům a dětem a začít s měsíčním zpožděním.
Díky kontaktům z dřívější trenérské činnosti jsem sehnal nové dětské tenisové rakety za symbolické ceny. Dále asi 60 starších míčů za nulovou cenu, které jsou pro začátky ideální. Z vlastní kapsy jsem zakoupil míče na vybíjenou a cvičení pro odhad. Na hřiště jsem také dodal vlastní lavičku, aby bylo kam sednout a odložit si věci.
Do tenisové školy se přihlásilo 9 zájemců, postupně pár žáků pro různé důvody skončilo, škoda jen, že to byli velmi šikovní jedinci, ale tak to chodí, ne každý je ochoten věnovat pohodlí a čas.
V současné době trénuje 5 statečných vytrvalců a ti pokračují i v zimním období. Od poloviny listopadu jsme zahájili halovou sezonu. Jedno nedaleké sportoviště nám vyšlo vstříc a za velmi výhodných podmínek můžeme pravidelně, jedenkrát týdně trénovat i v zimě. Pokud zde používám termín trénink, je to v této fázi spíš a hlavně výuka, k tréninkovému drilu se budeme dlouze propracovávat.
Jsem rád, že zde můžeme využívat tenisový / víceúčelový / sportovní dvorec. Pokud se každý rok zapojí podobný počet zájemců, můžeme pomýšlet v případě zájmu dětí a podpory rodičů, za nějaký čas i na soutěže družstev.
Chtěl bych zdůraznit, systematický a pravidelný trénink / mezi mé metody patří i zařazování základů jiných sportů / je pro všechny zúčastněné velkým přínosem, protože dochází k rozvoji osobnosti, rozšíření vědomostí a dovedností, které v životě pomohou otevírat nové možnosti. Vím o čem to je,  mnohokrát jsem si to ověřil. Samo sebou, není to jen tenis, je to vše co dokážeme dělat jaksi navíc...
Nové kurzy budou začínat vždy na jaře, hned jak to klimatické podmínky dovolí. Přihlašovat můžete své děti průběžně celou zimu mně osobně.
Sportu zdar a tenisu především.
Přemysl Klenor tel. 603422242