1

Téma: Rallye Bohemia

Docela mně překvapilo, že zastupitelstvo Kořenova odsouhlasilo jednomyslně průjezd rallye Bohemia Kořenovem letos v létě. Znamená to jistě treninky, pak závod. Že to je nebezpečné pro místní, jsme loni viděli v jiných obcích. Už se ví kudy a kdy se bude jezdit ?

2

Re: Rallye Bohemia

Rallye Bohemia se jede v naší obci v úseku z dolních Rejdic přes náměstí v Příchovicích a dále komunikací III.třídy směrem na Desnou.

3

A vy jste opravdu neuvažovali zakázat tuhle "zábavu", zvlášť po té, co jsme všichni viděli, co se při těchto závodech děje ? Umírají lidi. Okolo těchto tratí není žádné místo bezpečné. Nebo obec z toho něco má ?

4

Na Příchovicích se na této trati jezdí automobilové soutěže, až na několik neuskutečněných ročníků, již od šedesách let minulého století. Původně se závod nazýval Rallye Vltava, poté Rallye Škoda, až se ustálil na dnešním názvu. V Příchovicích jsou z minulosti velmi silné kořeny motoristického sportu. Zastupitelstvo tedy i z tohoto důvodu rozhodlo jednohlasně o žádosti o uspořádání Rallye v tomto roce. Dále je opravdu jen na pořadatelích této akce, aby splnili všechny bezpečnostní podmínky, které jsou zákonem dané. Pokud se najdou neukáznění diváci, kteří se pohybují v prostoru, do kterého je vstup zakázan, tak je to opravdu jen na jejich vlastní nebezpečí. Máte to stejné, jako když na skálu nad vodou dáte zákaz skákání do vody z důvodu, že se ve vodě nachází životu nebezpečná překážka a přesto se najdou jedinci, kteří skočí a zlomí si vaz.
Pokud jde o otázku, zda z toho obec něco má, tak tedy nemá.

5

Tradice je pěkná věc ale srovnání s tou skalou mně nesedí. Ta skála a ta voda tam jsou ať chceme nebo ne ale tu rallye někdo pořádá jako svoji zábavu. Tak to nemá dělat na úkor nezúčastněných. Kdyby to bylo tak, že zranění při rallye jsou vždy lidé, kteří neuposlechnou nějaký příkaz, tak by se to ještě dalo brát, ale bylo už mnoho příkladů, kdy tomu tak nebylo. Když vám závodní auto ve smyku vletí na pozemek....  Já tyhle "závodníky" nemám rád. Jednou mě jeden při treninku vyhnal  na lesní cestu protože trénoval a já jsem si dovolil jet po nijak neoznačené silnici. Kdybych neuhnul byl ve mně. Ani nezastavil. Měli by závodit na tratích k tomu určených a rozhodně ne v obcích.