1

Téma: Provoz místního infocentra

Dobrý den,
  ve včerejším vydání Mladé Fronty (24.07.2012) byly vydány výsledky testů infocenter v
celé ČR. Kořenovské infocentrum bylo hodnoceno jako jedno z nejhorších,dokonce s takovým neurvalým jednáním obsluhy se nikde jinde nesetkali.Rozhodně se nejedná o jedno z nejlépe
hodnocených infocenter,jak prohlašoval p.Pelc na zastupitelstvu obce. Podíl obce v infocentru je údajně 50% i když to tak nevypadá.Ale přesto se chci zeptat,jak hodlá obec tuto situaci řešit.Protože stížností turistů je mnoho a navíc infocentrum velkou část roku není pořádně otevřené.

2

Re: Provoz místního infocentra

Dobrý den,
vše jsme prověřili v redakci Mladé fronty dnes - jedná se od Vás o dezinformaci, protože prověřováno nebylo infocentrum Jizerky pro Vás, ale infocentrum s adresou : Kořenov, Poštovní 620, tel. : 483 399 094 (dle tel. čísla se jedná o infocentrum, které zde v minulosti provozoval p.Petr Guth - toto infocentrum je na internetových stránkách stále aktivní).
Zde přikládám text zaslaný redakcí MF dnes :

"adresa  Kořenov  Poštovní 620  telefon 483 399 094 známka 3,6
Co nás zaujalo: znalost němčiny Co se nám nelíbilo: odpověď na e-mail E-mail: Odpověď přišla relativně rychle, za čtyři hodiny, ale nic jsme se z ní nedozvěděli. Zaměstnanec nám poměrně nevybíravě sdělil, že tam není od toho, aby nám zjišťoval konkrétní informace o ubytování a výletech. Z našich požadavků by se prý dala vytvořit nabídka některé hodně drahé cestovní kanceláře. E-mail byl prý přeposlán starostovi Kořenova. Cizí jazyk: Infocentrum deklaruje, že se v něm domluvíte německy a polsky. Na první pokus se s námi anglicky nebavili, podruhé nám však angličtinu ochotně nabídli. Perfektní znalost němčiny nás příjemně překvapila. Dostali jsme požadované informace i s radou, že máme případné další požadavky poslat faxem, že nám konkrétně odpoví."

V tomto textu se hovoří o zaslání informačního e-mailu starostovi Kořenova. Žádný takový e-mail mi doručen nebyl. Příště, než budete psát reakci na kterýkoliv článek z novin, by bylo vhodné, si článek důsledně pročíst, aby nedocházelo k takovýmto nedopatřením.

3

Re: Provoz místního infocentra

tak to se omlouvám,nenapadlo,že se jedná o infocentrum p.Gutha,které bylo na Váš popud zrušeno s tím,že se na jeho místě postaví nový obecní úřad. A když jsme u toho  článku,tak se na začátku jasně píše,že největší překvapení(negativní) bylo po prověření Kořenovského infocentra,to jenom na doplnění,že to zase taková dezinformace není.

4

Re: Provoz místního infocentra

Dobrý den,
výpověď nájmu bývalému IC Kořenov byla dána ne na základě výstavby nového obecního úřadu, ale pro stížnosti návštěvníků, kdy například na dotaz:,, Kde se nachází penzion XY ?" bylo odpovězeno: ,, Tento subjekt s námi nespolupracuje". Infocentrum, kde návštěvník nedostane základní informace není obci opravdu ku prospěchu a to doufám uznáváte také. Nechci zde rozdmýchávat nějaké emoce, ale pokud zde uvádíte některé nepravdivé informace, tak považuji za nutné na ně reagovat.