Běžecké tratě Kořenov a okolí (str. č. 2)

2km nakrátíme) - pokračujeme na pravou ruku až k mapě č.15/A3 (zde je opět varinata dát se doleva a tím objet kopec Kapradník z levé strany - poté se trasy opět spojí) - pokračujeme rovně pod Tetřeví boudu (tu již budete hledat marně, pracovníci Krnapu ji v roce 2012 zbourali) - mapa č.14/A3 - po "Dlouhé cestě" dojedeme k mapě č.11/A3 odkud si můžeme udělat zhruba kilometrový výlet do leva na Bílou skálu - v případě hezkého počasí rozhodně nevynechte, výhledy, které uvidíte, stojí za to - od mapy č.11 pokračujeme ještě asi 1km a jsme v zpět u chaty Hvězda.

Kořenov - směr Jizerka

Z Kořenova na Jizerku jsou upravovány dvě běžecké lyžařské trasy. Zatím nejsou nijak značeny. První začíná u zastávky autobusu směr Tanvald v Kořenově mapou č.18/A3 - pokračujeme kolem Tesařovské kaple na Polubný. V jednom úseku trasa kopíruje komunikace, zde je nutno asi 300m lyže přenést) - dostáváme se k nástupnímu místu Polubný - mapa č.23/A0 (zde jsou vytvořeny dva Polubenské okruhy o celkové délce zhruba 3km, kdo má zájem, může se projet) - u Polubenského kostela přeneseme lyže přes komunikaci, vyjedeme na kopec k parkovišti nad Polubným a po dalším překonání komunikace se dostáváme na Jizerskou magistrálu - u chaty Pralinka míjíme mapu č.26/A0 - pokračujeme dále po trase, která kopíruje komunikaci Polubný-Jizerka a posléze se dostáváme k hlavnímu parkovišti Jizerka-Mořina - mapa č.28/A0 - dále již pokračují trasy Jizerské magistrály.
Druhá trasa na Jizerku vede od Kořenovského nádraží. Od nádraží sejdeme po komunikaci zhruba 300m směrem na Dolní Kořenov, až narazíme po pravé ruce na penzion Karlos, kde je mapa č.24/A3 - odtud se vydáme podchodem pod železniční tratí Kořenov-Harrachov a posléze podél trati dojedeme až k železničnímu mostu přes řeku Jizeru - mapa č.27/A3 - pokračujeme zprvu mírným, ke konci (cca 1,5km) prudším stoupáním na parkoviště Jizerka-Mořina k mapě č.28/A0 - dále opět po Jizerské magistrále. Třetí trasa vede z Pasek nad Jizerou cestou zvanou Planýrka - nejprve v osadě Havírna narazíme na mapu č.4/A3 - potom pokračujeme Planýrkou, která kopíruje tok řeky Jizera proti proudu, až se dostaneme na Mýto - mapa č.19/A3 - odtud pokračujeme kolem bývalého závodu Cutisin, zde musíme lyže sundat a zhruba 1,2km přenést do Martinského údolí kde narazíme na mapu č.25/A0 - lyže ještě asi 250m poneseme a dostáváme se na trasu, která pokračuje k železničnímu mostu, odkud je trasa shodná s trasou od Kořenovského nádraží.

          - návrat (str. č. 1)
          - mapa běžeckých tratí ve formátu pdf   |  jpg
          - mapa běžeckých tras s vyznačenými okruhy č. 1, 2